ФОПИ не можуть витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб

ОНОВЛЕНО ПОРЯДОК ВІДКРИТТЯ І ЗАКРИТТЯ РАХУНКІВ ФОП. З 3 січня 2020 ФОПам спростили порядок закриття рахунків, а також внесли уточнення щодо порядку використання підприємницьких рахунків. Відповідні зміни передбаченіпостановою НБУ від 27.12.2019 № 162.

Зокрема, за поточними рахунками фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність можуть здійснюватися всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами.

Після сплати податків, зборів та інших платежів, підприємці мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Регулятор вже раніше роз’яснював, що чинні правила вже і так передбачають, що ФОП має відкрити у банку окремі рахунки — для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності, а внесені доІнструкції зміни носять технічний уточнюючий характер.

Таке уточнення необхідне для розмежування власних коштів від тих, що були отримані від підприємницької діяльності, оскільки підприємці відповідають за своїми зобов’язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення для забезпечення виконання податкових зобов’язань.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

 
банки НБУ предприниматель счет ФОП ФОП

  1. Еврей рассказывает о случившемся с ним чуде.
    – Иду в субботу из синагоги. Смотрю – на дороге открытый кошелёк. Деньги из него торчат. Но трогать нельзя – суббота. И уйти не могу – кошелёк же с деньгами… Вот я взмолился: «Всевышний, помоги!». И вы знаете, случилось чудо: у всех суббота, а у меня – среда.

Оставить комментарий


Примечание - Вы можете использовать эти HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов